بهره گیری از سیستم امنیتی خانه هوشمند ممکن است مزایای بیشتری را نسبت به آنچه فکر می کنید داشته باشد. نه تنها ارزان تر هستند بلکه همان سیستم های نظارتی گذشته رو با بهترین و به روزترین سیستم ها ارائه می دهند. در این مقاله در مورد ده مزتی برتر استفاده از سیستم امنیتی هوشمند در خانه هوشمند آشنا می کنیم

  • کمک به حفظ حریم ملکی

ادغام یک سیستم امنیتی خانه هوشمند در خانه شما می تواند از وسایل و اشیاء با ارزش شما محافظت کند. در حقیقت ، مطالعات اخیر نشان داده اند که سارقین به طور متوسط 1700 دلار برای هر قربانی هزینه دارند. از آنجا که اکثر سارقین به دنبال لوازم الکترونیکی ، مواد مخدر و جواهرات گران هستند ، یک سیستم امنیتی خانگی هوشمند می تواند در صورت سرقت از شما آگاه شود. این می تواند شانس اینکه سارق گرفتار شود افزایش یابد و خسارت ربوده شدن خانه شما را پایین می آورد.

  • ادغام هوشمند با سیستم BMS

یکی از ویژگی های مهم در اختیار داشتن سیستم امنیتی منزل این است که به خوبی با سایر دستگاه های خانگی هوشمند شما ادغام می شود. این شامل چراغ های هوشمند ، قفل درب و حتی ترموستات هوشمند می شود. حتی به شما امکان داده می شود که هنگام ورود به خانه ، “حالت  مورد نظر شخصی سازی شده” را برای خانه هوشمند خود تنظیم کنید. به عنوان مثال ، می توانید یک حالت را برای روشن کردن تلویزیون خود تنظیم کنید ، برق را روشن کنید یا حتی الکسا را فعال کنید تا آخرین اخبار را به شما ارائه دهد. این راحتی های ساده می توانند به شما کمک کنند زندگی مؤثرتر و شادتری داشته باشید.

از آنجا که سیستم امنیتی خانi هوشمند شما می تواند به لپ تاپ ، تلفن هوشمند یا رایانه شما متصل شود ، می توانید در منزل یا از هرجای دیگر به سیستم امنیتی خود دسترسی داشته باشید. می توانید دوربین های امنیتی خود را چک کنید، از قفل بودن درب ها مطمئن شوید و یا سیستم تهویه را روشن یا خاموش کنید.

  • حفاظت و مراقب بیست و چهار ساعته

برخی از سیستم های امنیتی خانگی معمولی از شما می خواهند که هر بار که می خواهید یا خانه خود را ترک کنید ، آن را روشن یا خاموش کنید. اما سیسام امنیتی هوشمند خانه هوشمند شما می تواند به صورت 24 ساعته بر اساس روشی که برنامه ریزی کرده اید ، در طول شبانه روز هشدارهایی را برای شما ارسال کند. بعلاوه ، برخی از سیستم ها حتی امکان سنجش حرکات را نیز فراهم می کنند و اگر گمان می کنند اشتباهی رخ داده است می توانند اعلان های اضطراری را به وجود آورند.

  • یک سیستم پیچیده امنیتی است

سیستم های امنیتی خانگی هوشمند نسبت به روشهای امنیتی معمولی بسیار پیچیده تر و بصری هستند. به جای ردیابی نقاط ورودی اصلی ، یک سیستم خانه هوشمند می تواند رفتارهای واقعی را ردیابی کرده و در صورت شک به هرگونه حرکت مشکوک ، از طریق پیام های متنی به شما هشدار دهد. به عنوان مثال ، سیستم امنیتی جدید خانه هوشمند شما می تواند در صورت قطع توسط سارق ، سریعا به شما هشدار دهد. علاوه بر این ، سیستم خانه هوشمند شما از طریق برنامه یا پلت فرم دسک تاپ متصل می شود که می تواند در صورت از دست دادن اتصال در هنگام محافظت از خانه ، هشدارهایی را برای شما ارسال کند.

  • ضد سرقت

بهترین راه برای جلوگیری از سرقت و یا آسیب رساندن به خانه شما ، جلوگیری از هدف قرار گرفتن سارقان در خانه است. اما دقیقا چطور این کار را می کنید؟ با استفاده از سیستم های امنیتی خانه هوشمند. صرف وجود یکی از این هشدارها اغلب برای دور نگه داشتن سارقان در خانه کافی است. در حقیقت ، بررسی انجام شده در سال 2019 نشان داد كه 60٪ از متخلفان سرقت اگر خانه سیستم امنیتی داشته باشند فرار می كنند.

  • نرخ بیمه خانه هوشمند خود را پایین بیاورید

چه کسی عاشق پس انداز کردن نیست؟ بسیاری از شرکت های بیمه برای صاحبان خانه هوشمند که دارای سیستم های امنیتی در خانه های خود هستند تخفیف های ویژه و یا حق بیمه کم اختصاص می دهند. دلیل این امر این است که خانه هایی که دارای این سیستم ها هستند احتمال وقوع آتش سوزی و تلفات مالی و جانی کاهش می یابد.

  • پس انداز

آیا می دانید با استفاده از فناوری خانه هوشمند می توانید در واقع پس انداز کنید؟ درسته! همانطور که در بالا ذکر شد ، صرفاً با وجود یک سیستم امنیتی می توانید از هزاران تهدید دزدی پیشگیری کنید. با این حال ، یک سیستم خانه هوشمند می تواند به شما در پس انداز کردن انرژی و کاهش هزینه مصرف انرژی نیز کمک کند. این سیستم ها اغلب از انرژی کمتری نسبت به سیستم های سنتی امنیت خانگی استفاده می کنند. همچنین ، اگر از هوشمندسازی کامل خانه هوشمند استفاده کنید ، پس انداز بیشتری نیز خواهید دید. این امکان را به شما می دهد تا انتخاب کنید که چراغ خود را روشن و خاموش کنید و در چه درجه حرارت می خواهید خانه شما باشد. این کنترل نه تنها می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند بلکه می تواند برای جلوگیری از سارقان نیز مورد استفاده قرار گیرد. اگر به نظر می رسد شخصی در خانه است ، سارقین احتمالاً خانه را هدف قرار نمی دهند ، بنابراین آن چراغ ها را روشن کنید.

  • کاهش استرس و آرامش ذهن در خانه هوشمند

ممکن است تعجب کنید که چه میزان آرامش در ذهن شما با نصب سیستم امنیتی خانه هوشمند به ارمغان می آید. راحتی و محافظتی که این نوع سیستم به ارمغان می آورد ، بی قیمت است. می توانید با اطمینان از اینکه خانه شما در برابر انواع آسیب ها ، خواه انسانی یا در اثر تصادف ایجاد شده است ، ایمنی داشته باشد.

 

شرکت هوشمند سازان رایکا با بهره گیری از بهترین مهندسین و سیستم های محافظتی پیشرفته و روز دنیا می تواند در امر افزایش ایمنی خانه، یارای شما باشد.