هنگام در نظر گرفتن ترموستات KNX دو گزینه اصلی برای خانه هوشمند وجود دارد.

 • صفحه کلید با سنسور دما و تنظیم کننده. در این سیستم خروجی بر اساس دو فاکتور دمای تنظیم شده و دمای محیط، اعمال می شود.
 • صفحه کلید با سنسور دما ولی بدون تنظیم کننده. اطلاعات توسط این سنسور به یک تنظیم کننده ارسال می شود.

محل ترموستات می تواند بر عملکرد سیستم تأثیر بگذارد،  اما به طور کلی این خارج از کنترل یکپارچه سازان است که می توان با این کار به صورت زیر مقابله کرد:

 • کالیبراسیون – همه سنسورهای دمای KNX در خانه هوشمند توانایی تنظیم دما را دارند. پس از رسیدن دمای اتاق به مقدار ایده آل و دقیق، می توان مقدار سنسور را کالیبره کرد.
 • استفاده از سنسور دمای خارجی. می توان در بخش های مختلف خانه هوشمند از سنسور های مختلف استفاده کرد و سپس این اطلاعات، به پردازشگر اصلی ارسال شود تا دمای خانه به مقدار ایده آل برسد.

اکثر تنظیم کننده های گرمایش KNX در خانه هوشمند از 4 مرحله گرمایش و سرمایش پشتیبانی می کنند:

 • دمای گرمایشی پایه
 • دمای کرمایشی اضافی
 • دمای خنک کننده پایه
 • دمای خنک کننده اضافی

هر مرحله دارای یک خروجی جداگانه و آستانه های مشخص شده برای استفاده است. به عنوان مثال در شرایط گرمایش 2 مرحله ای:

 1. تنظیم نقطه دمای اولیه = 20 درجه
 2. تنظیم دمای گرمایش اضافی = 2 درجه
 3. منبع اولیه = UFH
 4. ثانویه = رادیاتور

اگر درجه حرارت پایین تر از مقدار اختلاف تنظیم نقطه دمای اولیه با تنظیم دمای گرمایش اضافی شود(18=2-20)، از رادیاتور برای افزایش دما استفاده می شود. به این ترتیب دمای اتاق به طور مداوم به راحت ترین شکل ممکن حفظ می شود.

تهویه مطبوع با KNX در خانه هوشمند

ادغام تهویه مطبوع KNX با سیستم KNX با توجه به گزینه های گسترده ای برای رابط کاربری نظیر Intesis و Zennio یک فرایند ساده است.  یکی دیگر از مزایای مهم، امکان مخفی کردن یا حتی حذف کردن صفحه کلید اصلی AC متداول است. همچنین برای اتصال دو سیستم، کمتر نیاز به منطق اضافی و حساسیت داریم.

دو روش اصلی اتصال در خانه هوشمند وجود دارد. اتصال مستقیم به واحدهای داخلی یا استفاده از یک دروازه سیستم بین سیستم AC و KNX. هر دو کنترلر دو طرفه، اطلاعات  کاملی از سرعت و جهت فن ، پره ، حالت و فیدبک ارائه می دهند.

اتاق کنترل کننده های KNX به طور کلی دارای چندین مرحله کنترل هستند ، به این معنی که AC را می توان در ترکیب با دیگر منابع گرمایش و سرمایش استفاده کرد و از آنجا که یک کنترلر وجود دارد ، نیاز به اتصال متناوب AC برداشته می شود.

در ساده ترین شکل ، کنترلر اتاق نقطه تنظیم و دمای فعلی اتاق را به واحد AC ارائه می دهد و سپس مقدار خنک کننده یا گرمایشی واحد را روشن یا خاموش می کند. بدین ترتیب واحد AC با استفاده از منطق درونی خود ، با توجه به تفاوت بین دمای هدف و نقطه تعیین شده ، می تواند دمای هوای لازم را برای محیط خانه هوشمند تنظیم کند.

اگر سطح بالاتری از کنترل یا کنترل کامل دستی لازم باشد ، می توان از یک ماژول منطق خارجی برای تنظیم حالت های خاص و سرعت فن استفاده کرد.