اگر می خواهید یک شبکه هوشمند از دستگاه های هوشمند در خانه هوشمند خود ایجاد کنید، می توانید به صورت سیم کشی KNX  یا به صورت سیستم وایرلس ، بی سیم این عمل را انجام دهید. هر دو سیستم مزایای خود را دارند – آنچه برای خانه شما بهترین است بستگی به وضعیت زندگی فردی شما و سطح عملکردی مورد نیاز شما دارد. اطلاعات زیر به شما در انتخاب کمک می کند.

با استفاده از فن آوری مدرن ، می توانید خانه هوشمند خود را به کارکردهای بی شماری که برای افزایش راحتی ، بهبود بهره وری انرژی و افزایش امنیت و ایمنی ملک خود طراحی شده است، تجهیز کنید. تمام فن آوری های ساخت و ساز شبکه ای متکی به یک سیستم سیمی  KNXیا بی سیم هستند تا عملکرد فناوری پیشرفته خود را ارائه دهند. از هر دو نوع سیستم می توان برای ایجاد خانه هوشمند کاملا متناسب با نیاز شما استفاده کرد. تفاوت بین دو گزینه در روش های نصب و عملکرد می باشد.

 

KNX   راه حل مناسب برای خانه هوشمند آینده

KNX استاندارد جهانی شناخته شده برای فناوری ساختمان به صورت با سیم است ، به این معنی که بهترین ضمانت را از نظر سازگاری و انعطاف پذیری در آینده ارائه می دهد. اگر می خواهید سیستم خانه هوشمند خود را گسترش دهید ، می توانید محصولات و برنامه های KNX را از تولید کنندگان مختلف ترکیب کرده و به تدریج کارکردهای جدیدی را در همان زمان و متناسب با نیاز شما اضافه کنید. شبکه های KNX بسیار مستحکم هستند و عملکردی استثنایی را ارائه می دهند.

آنها می توانند تقریباً در هر ساختمان نصب شوند – از یک خانه یا یک آپارتمان خانوادگی گرفته تا یک مجتمع بزرگ با مستاجران متعدد. KNX همچنین می تواند در محیط های خارج از خانه هوشمند نیز مورد استفاده قرار بگیرد. به عنوان مثال ، می توانید از این سییستم برای هوشمند سازی و اتوماسیون سیستم آیپاش باغ استفاده کنید ، برنامه ریز کنید تا براساس داده های هواشناسی آنلاین که از طریق رابط IP به سیستم کنترل منتقل می شود ، این سیستم شروع به کار کند.

 

  KNX  یا وایرلس؟؟؟

  • سیستم knx برای دیوایس های جدید و به روزی که برای خانه هوشمند تولید می شوند مناسب تر است در حالی که سیستم های وایرلس ممکن است قدیمی شوند و با دیوایس های جدید سازگار نباشند.
  • امنیت اطلاعات در سیستم با سیم بسیار بیشتر از سیستم بی سیم می باشد. برای نصب فن آوری خانه هوشمند همیشه باید از یک سیستم ساز حرفه ای استفاده کنید. یک مشاور و مهندس خبره می تواند آخرین سیستم ایمنی و امنیتی را به شما ارائه دهد.
  • تعداد دیوایس هایی که برای سیستم با سیم ارائه می شود بسیار بیشتر از سیستم وایرلس می باشند.
  • کنترل ابزار و دیوایس های خانه هوشمند با سیم بدون نویز انجام می شود و حتی در نبود شبکه اینترنت هم می توان از این سیستم ها استفاده کرد.
  • برای کابل کشی این سیستم با سیم نیازی به لوله کشی جدید نمی باشد و از همان لوله کشی سابق استفاده می شود.