آیا می دانید هر خانواده متوسط بیش از 2،000 دلار سالانه هزینه قبض انرژی های مصرفی خود می کند؟ این پول بیشتر از هر هزینه ی  دیگری می باشد. خوشبختانه روشهای جدیدی برای کنترل بهتر آب و هوای داخل خانه وجود دارد که هم حساب بانکی شما و هم برای محیط زیست سود آور است. فناوری خانه هوشمند نحوه مدیریت مصرف کنندگان در تنظیم درجه حرارت محیط زندگی خود را تغییر می دهد و همچنین باعث می شود در ضمن کمک به حفظ محیط زیست، صرفه جویی بیشتری در مصرف مالی انجام شود. کنترل مصارف انرژِی در خانه هوشمند و به صورت هوشمند بهترین و راحت ترین جایگزین می باشد. در ادامه به چندین مزیت هوشمند سازی خانه اشاره می شود.

کاهش تلفات پول و منابع انرژی

سیستمهای گرمایشی و سرمایشی منازل که بهینه نیستند، بار مالی بالقوه را برای خانواده ها و همچنین محیط زیست به همراه دارند. با استفاده از سیستم خانه هوشمند در خانه های موجود و خانه های جدید، میتوان انرژی تجدیدپذیر را به عنوان یک روش ایده آل در کاهش هزینه ها و حفظ محیط زیست و کاهش تلفات جایگزین روش های سنتی کرد.

کنترل از راه دور سیستم گرمایش خانه به شما کمک می کند:

  • کنترل خروج دمای محیط از طریق پنجره های بسته نشده.
  • کاهش انرژی در صورتی که فردی در خانه حضور نداشته باشد.
  • کاهش رطوبت و کپک بخاطر دمای غیر معقول خانه که کاهش خرابی لوازم خانگی را در پی دارد.
  • کاهش هزینه های قبض انرژی خانوار و خانه هوشمند تا سقف 25 درصد.

دسترسی بسیار از افراد به تلفن هوشمند باعث می شود که کنترل از راه دور به راحتی میسر شود و به کاهش هزینه خرید فناوری کمک می کند.

استفاده از فناوری خانه هوشمند

با وجود بسیاری از گزینه های جایگزین مقرون به صرفه برای صرفه جویی در مصرف انرژی که امروز در خانه ها گنجانیده شده اند، ممکن است بخواهید بدانیدکه برای تغییر فضای زندگی خود به کدام فناوری خانه هوشمند نیاز دارید.

استفاده از ترموستات هوشمند برای تنظیم دمای داخل خانه تنها 10 درجه در شرایطی که هیچ کس در خانه نباشد می تواند 10٪ در هزینه های گرمایشی و سرمایش صرفه جویی کند. هنگام استفاده از سیستم کنترل دمای محیط در خانه، یک سیستم مرکزی وظیفه هماهنگی بین سنسور های موجود در محیط را دارد برای تقویت اثربخشی این سیستم می توانیم از دستگاه های زیر نیز استفاده کنیم:

  • سنسور های اتاق
  • کنتور های هوشمند
  • دریچه های تهویه اتوماتیک
  • فن های هوشمند

چنین اقداماتی می تواند سالانه تا 145 دلار در هزینه های خانگی بکاهد و تمامی این سیستم ها قابل شخصی سازی بر اساس فضای موجود می باشد.

آینده خانه هوشمند

ترموستاتهای سنتی فاقد دقت و کنترل روش های جایگزین انرژی امروزی مانند ترموستاتهای هوشمند با فناوری IoT هستند. رو ش های  کنترل دستی به دلیل سیستم های قدیمی خود، ضایعات زیست محیطی و مالی بیشتری ایجاد می کنند. تاسیسات هوشمند در خانه هوشمند می تواند به کاربر این امکان را می دهد تا با تنظیم تهویه هوا از تلفات انرژِ و مالی بکاهد. کاربر با استفاده از اینترنت اشیا و ترموستات هوشمند در خانه می تواند هر اتاق را جداگانه تنظیم دما کند و به این صورت از مصرف انرژِ و در نتیجه هزینه اضافی بکاهد.

شرکت هوشمند سازان رایکا به بهره گیری از بهترین فناوری ها می تواند در امر کاهش تلفات انرژی و کاهش هزینه ها شما را راهنمایی نماید.