صاحبان مجتمع های تجاری به اهمیت زیرساخت های روان و ساده در مراکز خود واقف هستند. اگر در یک ساختمان تجاری مانند کارگاه های مونتاژ و یا کارخانه های تولید، سیستم و دستگاهی از کار بایستد منجر به کند شدن و توقف فرآیند تولید می شود. این توقف صد البته بر دیدگاه مشتریان و سودوزیان آن کسب و کار تاثیر می گذارد که در نهایت فشار حداکثری به کارفرما و کارمند را در پی دارد. دانستن مزایای سیستم های ساختمان هوشمند به صاحبان کسب و کار این امکان را می دهد که چرا یک سیستم کنترل مدیریت ساختمان یا BMS برای موفقیت تجارتشان ضروری است. با شناخت این مزایا می توان دریافت که چگونه می توان از خاموش شدن و مشکلات سیستم در زیر ساخت ها جلوگیری کرد و از مزایای فن آوری سیستم مدیریت ساختمان برای هوشمند سازی ساختمان استفاده کرد:

افزایش ارزش ساختمان هوشمند

صاحبان کسب و کاری که ساختمان خود را به کمک سیستم مدیریت ساختمان به ساختمان هوشمند تبدیل می کنند نه تنها باعث افزایش ارزش کسب و کار خود می شوند بلکه موجب افزایش ارزش ساختمان هم می شوند. ارزش یک ساختمان هوشمند بسیار بیشتر از یک ساختمان تجاری بدون سیستم مدیریت ساختمان BMS است.

کاهش هزینه و افزایش بهره وری

یک سیستم مدیریت ساختمان در ساختمان هوشمند موجب بهینه سازی مصرف انرژی به صورت کاملا عملی می شود. به کمک این سیستم ها در کنار کاهش مصرف انرژی و کاهش ضایعات، شاهد افزایش حداکثری عملکرد سیستم ها خواهیم بود. این مزیت ارزشمند یعنی بهره وری بالای سیستم مدیریت ساختمان باعث صرفه جویی در وقت و هزینه گرانبهای کسب و کار و مجموعه می شود.

ابزار های پیشرفته در ساختمان هوشمند

مزایای سیستم مدیریت ساختمان ابزارها و تکنیک های پیشرفته ای را ارائه می دهد که باعث تقویت سیستم امنیتی ساختمان شما می شود.

ابزار ها این امکان را برای محافظت بیشتر از ساختمان هوشمند، مواد اولیه، دارایی و داده های اطلاعاتی فراهم می کند ، به علاوه ساکنان و کارمندان ساختمان در فضای امن تری مشغول به فعالیت می شوند.

سیستم ساختمان هوشمند  به جلوگیری از فعالیت های مجرمانه ، آسیب رساندن به اموال شما و همچنین محافظت در برابر سرقت کارکنان و … و خراب کاری و دستکاری سیستم ها کمک خواهد کرد.

امنیت پیشرفته

سیستم کنترل دسترسی به آسانسور ها به دستور مدیریت می تواند از رفت و آمد افراد و کارکنان به طبقات خاص جلوگیری کند. این سیستم در ساختمان هوشمند می تواند رفت و آمد افراد کنترل کند و ساختمان را در برابر رخنه های امنیتی محافظت کند. سیستم حفاظتی به کار رفته در سیستم مدیریت ساختمان می تواند دسترسی افراد عادی را در زمان های معین به طور اتوماتیک به برخی قسمت ها و نواحی ببند و فقط افراد خاص اجازه تردد در آن مناطق را داشته باشند. همچنین از کلیه فعالیت های انجام شده و کلیه اموال و متعلقات اطلاعات جمع آوری شده و در می توان در اختیار کارفرما و مالک قرار داد.

راه حل های پایدار و بلند مدت

شرکت هوشمند سازان رایکا در جهت تجهیز این مراکز تجاری و بحث ساختمان هوشمند راه حلهای پایدار ارائه می دهیم. سیستم کنترل مدیریت ساختمان ما به گونه ای طراحی شده است که با هرگونه تغییر آینده ای که شغل شما نیاز دارد، سازگار باشد و بتواند فناوری های جدید و سیستم عامل های خارجی را در سیستم زیرساختی موجود شما ادغام کند.

کنترل کامل

از دیگر مزایای سیستم های اتوماسیون ساختمان می توان به محصولات و فناوری های پیشرفته ای اشاره کرد که جزئی از سیستم امنیتی شما هستند. از فن آوری های نظارت و تشخیص نفوذ استفاده می شود که شامل: اسکنر، نظارت تصویری دیجیتال، دوربین مدار بسته ، اسکنهای بیومتریک ، کنترل روشنایی ، کارت خوان های ورود و خروج و دستگاه های تشخیص گاز سمی و سم در محیط های کارخانه ای. این سیستم ها کاملا با شرایط مشتری شخصی سازی می شود. یکی از مهمترین مزیت های ساختمان هوشمند حفظ آرامش و افزایش ایمنی محیط ساختمان می باشد.

صرفه جویی انرژی در ساختمان هوشمند

نورپردازی ساختمان شما مقدار زیادی انرژی مصرف می کند و بخش اعظم آن در مناطقی که اشغال نمی شوند هدر می رود. هنگامی که سیستم روشنایی خودکار را به کار می برید ، ساختمان هوشمند شما می تواند از هزینه های روشنایی سالانه تا 30 درصد صرفه جویی کند. این سیستم می تواند به طور اتوماتیک مناطق شلوغ را در ساعت های گوناگون تشخیص دهد و بسته به آن شرایط روشنایی آن محیط ها را تامین کند.

ساختمان و مراکز تجاری شما با کاهش در هزینه های عملیاتی و افزایش راندمان انرژی و امنیت می تواند از تمام مزایای سیستم های اتوماسیون ساختمان بهره ببرد. تیم خبره ما با نمایندگی انحصاری بهترین برندهای اروپا می توانند یک سیستم اتوماسیون را که در حد بودجه شما باشد، طراحی و ساخته و همچنین خدمات تعمیر و نگهداری ، پشتیبانی فنی و سایر خدمات را ارائه دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای سیستم کنترل مدیریت ساختمان ما ، امروز با شرکت هوشمند سازان رایکا تماس بگیرید.