سیستم ساختمان هوشمند (BMS)

سیستم های BMS "شبکه های هوشمند" که جهت نظارت، کنترل ساختمان ها و خدمات فنی آنها مانند سیستم های کنترل روشنایی، سیستم های تهویه مطبوع،پرده های برقی، سیستم های امنیتی، مانیتورینگ، کنترل دسترسی و... مورد استفاده قرار می گیرند. این سیستم ها مبتنی بر ریزپردازنده "هوشمند" هستند. به طور کلی می توان گفت این سیستم ها قطعات جداگانه ساختمان را به هم پیوند می دهند به گونه ای که تجهیزات به صورت یک سیستم یکپارچه عمل کنند.

امکانات اصلی سیستم ساختمان هوشمند

امکانات اصلی سیستم هوشمند سازی ساختمان به شرح زیر می باشد:

ارتباط و هماهنگی بین تجهیزات

یکی از ابتدایی ترین و مهمترین مسئله و خاصیت ساختمان هوشمند ارتباط کامل و لحظه ای بین تمامی تجهیزات یک ساختمان می باشد. سیستم اندازه گیری فشار،پمپ ها؛ اعلام حریق؛برق اصلی،سیستم روشنایی و ... با یکدیگر به طور لحظه ای ارتباط دارند.

اتوماسیون

اطلاعات به صورت لحظه ای جمع آوری میشود و می توان بر روی آن ها آنالیز انجام داد. می توان در این نوع ساختمان ها به طور لحظه ای ورود و خروج افراد را چک و بررسی کرد و بر روری تمامی وروردی های ساختمان ها کنترل داشت.

تجهیزات آنالیز محیط ساختمان هوشمند

میتوان با استفاده از این تجهیزات مانن دوبین مدار بسته و ... نحوه استفاده از فضای ساختمان های اداری و یا فروشگاه ها را بررسی کرد و از این اطلاعات برای نحوه اداره ساختمان استفاده کرد.

اطلاعات

می توان ساختمانی که به تجهیزات هوشمند تجهیز شده باشد را به طور لحظه ای آنالیز کرد و از سلامت بخش های مختلف آن اطمینان حاصل کرد..فناوری که در ساختمان های معمولی موجود نمی باشد.

مزایای سیستم هوسمند ساختمان

سیستم هوشمند سازی ساختمان می تواند برای ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری فواید زیادی داشته باشد:

افزایش کارای ساختمان

تهویه ناسب هوا، راحتی، امنیت، بهداشت محیط سطح روشنایی و اتفاده بهتر و بهینه تر از فضا و مکان برای افزایش بهره وری اسختمان و میزان رضایت مصرف کنننگان، همگی در سک ساختمان هوشمند به طور اتوماتیک و برنامه ریزی شده در دسترس است.

کاهش میزان تلفات انرژی

ساختمان هوشمند در بحث انرژِ و مصرف آن بسیار با دقت عمل می کند و به طور بهینه از انرژی استفاده می کند.

بررسی شرایط رفت و آمد محیط

در این نوع ساختمان ها با استفاده از تجهیزات کنترل عبور و مرور می توان متوجه شد که در چه ساعت هایی محیط خلوت تر و یا شلوغ تر می باشد تا در جهت منافع محیط و ساختمان از این اطلاعات استفاده کرد.

امنیت اطلاعات

تمامی اطلاعات جمع آوری شده از محیط ساختمان به صورت کاملا امن ذخیره می شود و در دسترس عموم نمی باشد.

بیشتر بخوانید

Call Now Buttonتماس مستقیم

This site is protected by wp-copyrightpro.com