سیستم خانه هوشمند

سیستم خانه هوشمند یک قدم به سوی آنچه که «اینترنت اشیاء» نامیده می شود، می باشد که هر کدام یک آدرس IP اختصاصی دارند و می توانیم از راه دور دسترسی و کنترل و نظارت روی آنها داشته باشیم. اتوماسیون خانگی به شما امکان کنترل سیستم خانه تان را از یک دستگاه تلفن همراه در هر نقطه از جهان می دهد. اگر بخواهیم به اتوماسیون خانگی دقیق تر نگاه کنیم در واقع: خانه هایی هستند که تقریبا همه چیز در آنها اعم ازروشنایی ها، لوازم خانگی،سیستم های گرمایشی و خنک کننده،سیستم های امنیتی و... به یک شبکه کنترل از راه دور متصل می شود.

هوشمند سازی خانه

تکنولوژی خانه هوشمند در گذشته به عنوان علم غیرقابل دسترس شناخته میشد. به عنوان مثال باز شدن درب ها در هنگام ورود به صورت اتوماتیک. روشن شدن چراغ ها به صورت خودکار ، تهویه هوای اتوماتیک ، روشن شدن تلوزیون و پخش برنامه مورد نظر شما به صورت خودکار در زمان شروع برنامه، سیستم پاسخگویی هوشمند یخچال و... . این موارد در گذشته غیر قابل دسترس بود، اما امروزه قابل دسترس می باشد. بحث سیستم هوشمند سازی خانه به این صورت است که چندین تجهیز و ابزار در لینک شدن با یکدیگر، مجموعه کارهای هوشمندی انجام می دهند که می توانند تجربه یک زندگی راحت را برای افراد به ارمغان بیاورد.

طراحی سیستم اتوماسیون خانگی

یک سیستم اتوماسیون خانگی طراحی شده تا ابزارها و دستگاه ها در محیط با کمترین میزان دخالت انسانی به طور هماهنگ با یکدیگر  به امور بپردازند. تجهیزات به کار گرفته شده در محیط خانه در هماهنگی با یکدیگر برای هر خانه ای شخصی سازی می شوند و در حالت های مختلف و با توجه به نیاز مشتری تهیه و تنظیم می شوند. سیستم اتوماسیون ها به طور کلی شامل موارد زیر می باشند:

سیستم های هوشمند روشنایی

سیستم های هوشمند روشنایی که در محیط های خانه نصب و فعال سازی می شوند به طوری طراحی می شوند که در مواقع نیاز خاموش یا روشن باشند، به طور مثال می توان به تنظیم شدن نور در روز و شب به صورت خودکار اشاره کرد. همچنین در خانه هوشمند سیستم روشنایی می تواند با سیستم امنیتی لینک شود

سیستم هوشمند کنترل انرژی

این سیستم در انه هوشمند وظیفه کنترل دمای محیط را بر عهده دارد. این سیستم با توجه به حضور افراد و دما و فشار محیط اقدام به تنظیم دمای محیط می کند. می توان از سیستم در اتاق های مختلف به طور مستقل استفاده کرد

سرگرمی در خانه هوشمند

سیستم های سرگرمی مختلف در خانه ی هوشمند در اطراف خانه می توانند در ارتباط با یکدیگر می توانند در زمان نیاز بهترین سیستم را برای افراد فراهم کنند. برای مثال می توان با تلویزیون هوشمند و موبایل و شبکه وایرلس اقدام به پخش موسیقی دلخواه خود کرد.

مزایای هوشمندسازی خانه

علاوه بر راحتی و امنیت بیشتر، سیستم هوشمند می تواند در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و از بسیاری از هزینه های غیر ضروری بکاهد.

Call Now Buttonتماس مستقیم